POZVÁNKA NA SVĚTOVÝ DEN ZVÍŘAT 2018

27.09.2018

Nadace na ochranu zvířat pořádá v pátek 28. září 2018, od 11 do 18 hodin, v parku Na Pankráci (Praha 4) oslavu mezinárodního svátku zvířat - SVĚTOVÝ DEN ZVÍŘAT 2018. Akce se koná pod záštitou Ing. Zdeňka Kováříka, místostarosty MČ Praha 4 a za finanční podpory této městské části.

Nadace na ochranu zvířat připravila zajímavý a bohatý program Světového dne zvířat, zaměřený na soužití a vzájemný vztah lidí a zvířat. Součástí programu budou mimo jiné ukázky volnočasových, zájmových a sportovních aktivit se psy (např. dogdancing, agility, dogfrisbee, treibball, dog puller, aj.), ukázky práce záchranné zdravotnické služby veterinární (PET-MEDIC) či ukázky práce a výcviku asistenčních, vodicích, signálních nebo také záchranářských psů (Pestrá, o.p.s.; Záchranná brigáda kynologů Praha), dále ukázky práce útvaru psovodů Celní správy hl. m. Prahy.

Programovou novinkou akce bude PET FAMILY – centrální registr zvířat, do něhož lze bezplatně registrovat nejen psy a kočky, ale také hlodavce, později i jiné druhy zvířat v zájmovém chovu. Registr nabízí také chytrou mobilní aplikaci (nejen) pro ztráty a nálezy zvířat a poskytuje mnohem více služeb než pouze evidenci zvířat, a to nejen pro majitele, ale také pro útulky, veterinární lékaře a zařízení, chovatelské stanice, profesní a zájmové organizace, města a obce.

Návštěvníci akce budou mít příležitost shlédnout živé netopýry (ZO ČSOP Nyctalus), dravé ptáky a jiné volně žijící živočichy ze záchranných stanic (Záchranná stanice lesy hl. m. Prahy; Stanice Pavlov, o.p.s.), dále také prasátka chovaná v domácnosti (Český klub majitelů prasátek chovaných v domácnosti, z.s), ježky (Klub chovatelů ježků, z.s. ) nebo holuby (Českomoravský klub chovatelů poštovních holubů).  

Divácky atraktivní budou také přehlídky / ukázky miniaturních a fríských koní nebo Staff Bull Show - ukázky sportovních disciplín pro bull plemena psů, které předvede Lucky Bull Team pod vedením Daniela Žďárského.

V rámci programu akce pořádáme charitativní sbírku chovatelských potřeb pro psy a kočky v útulcích. Součástí programu je také adopční nabídka psů, hlodavců a koček z útulků, které se na akci představí.

Chystáme také atletické soutěže, zábavné hry a vědomostní kvízy pro děti, dospělé i psy a odborné bezplatné poradny Nadace na ochranu zvířat.

Již tradičně je akce propojena s největším srazem bull plemen psů v ČR, jehož pořadatelem je časopis HAF & MŇAU (mediální partner nadace). Letos je pořádán již V. REKORD BULL SRAZ, který se pokusí překonat loňský rekord 641 bull psů registrovaných na jedné akci – oficiálně zapsaný v České knize rekordů. Podaří se letos překonat magickou „sedmistovku"?

Těšíme se na setkání s vámi na této jedinečné akci - Světovém dni zvířat 2018.

Přiložený soubor

Přiložený soubor

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist