Pes ve městě

V posledních letech stále narůstá počet domácích zvířat chovaných ve městech. Jedním z nejoblíbenějších a nejčastěji chovaných zvířat je právě pes.

V rámci projektu „Pes ve městě“ publikovala nadace brožuru „Pes ve městě“, poskytující informace o správné péči a výchově psa v městské aglomeraci. Brožura pojednává o všech aspektech spojených se soužitím lidí a psů ve městě a poskytuje odborné informace v následujících otázkách:

  • doporučení pro výběr vhodného plemene, základní charakteristika skupin plemen
  • principy základní výchovy psa ve městě a zásady správného chování majitele psa při pohybu se psem na veřejnosti
  • informace o základní péči o zdraví, hygieně a o možnostech zabezpečení psa proti ztrátě a zaběhnutí
  • postup při ztrátě či zaběhnutí psa, a také při nalezení ztraceného psa
  • základní informace o legislativě řešící soužití lidí a zvířat ve městě, důležité kontakty na příslušné orgány veřejné správy, útulky, veterinární ordinace a kynologické organizace
  • informace o regulaci pohybu psů v městské zeleni, seznam ploch vyčleněných pro volné pobíhání psů v jednotlivých městských částech, a to s důrazem na MČ Praha 4 (vč. map a nákresů)
  • odkazy na internetové stránky informující o dané problematice
  • seznam doporučené literatury zaměřené na danou problematiku

Projekt Pes ve městě proběhl v rámci projektu Čistá Praha 4, který byl realizován Městskou částí Praha 4 a s podporou Magistrátu hl. m. Praha.

V roce 2015 byl projekt „Pes ve městě“ obohacen o lektorský program - 12 praktických lekcí (pro cca 10 pravidelných účastníků), na které jsme získali grantovou dotaci od MČ Praha 4. Díky profesionálnímu / odbornému vedení tohoto lektorského programu získali účastníci vyšší povědomí o problematice chovu a držení psa (nejen v městské aglomeraci), péči o psa, výchově a výcviku psa.

Ke stažení:

 

Psí poradna

V rámci projektu Pes ve městě provozuje nadace ve svém sídle také bezplatnou Psí poradnu pro veřejnost, a to každé první pondělí v měsíci (s výjimkou 1. týdne v lednu a letních prázdnin) od 18.00 do 20.00 hodin.

Majitelé psů mají možnost poradit se s našimi odborníky o jakýchkoliv otázkách spojených s vlastnictvím psa. Vedoucí poradce je paní Vladimíra Tichá, dlouholetá chovatelka a rozhodčí, autorka několika publikací a mnoha článků v odborných časopisech.

Pošlete dotaz

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist