Archiv

Benefice pro Nadaci na ochranu zvířat

 

Do refugia Botanické zahrady pozvala na konci června  Nadace na ochranu zvířat své příznivce k setkání pod širým nebem. To je život! – svůj autorský koncert, věnovala Nadaci šansoniérka a básnířka Jana Rychterová, která je její velkou příznivkyní  – poprvé uváděla s Filipem Sychrou náš benefiční televizní koncert Podejte pac! o Vánocích před dvěma lety.

Za doprovodu houslistky Lenky Uhlíkové se uskutečnil tento příjemný podvečer, který měl být zároveň poděkováním nadace za zájem veřejnosti o její práci, díky vedení Přírodovedecké fakulty UK a řediteli její Botanické zahrady dr.Václavu Větvičkovi, který také koncert uvedl. Blížící se bouře nakonec změnila místo konání koncertu téměř na samém začátku – a všichni přítomní se i s židličkami přestěhovali do velkého skleníku, kde za burácení hromu a bušení deště do střechy skleníku se zpívalo a povídalo o životě, jak je hezký i těžký, o lidech i zvířatech, dnech krásných i nelehkých – jak o tom ostatně Jana Rychterová zpívá nejraději a jak jí její obecenstvo nejraději naslouchá.

O naslouchání byl vlastně nejen tento podvečer, ale už celé odpoledne, kdy jsme mohli s návštěvníky Botanické zahrady mluvit nejen o cílech naší práce, ale především o konkrétní celoevropské kampani Pomozte kuřeti!, do níž jsou naše nadace i její institut zapojeny.

Ten den si tedy mnozí hosté Botanické zahrady odnesli nejen hezký zážitek z její návštěvy a koncertu, ale také naše publikace a informace o skutečných podmínkách zvířat ve velkochovech – konkrétně masných kuřat. Z nich si pravděpodobně příliš hezký zážitek neodnesli, ale znát skutečnost jaká opravdu je, jak „žijí“ tato zvířata, zcela odkázaná na péči člověka, je nutné i prospěšné. Především proto, že nikdo jiný, než člověk, který je dostatečně poučený a pravdivě informovaný, může na této skutečnost něco změnit. O to především usiluje Nadace na ochranu zvířat a její institut. A především těm, kteří těmto změnám chtějí napomoci, patřilo poděkování naší nadace ten červnový podvečer v Botanické zahradě.


JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist